فروش میگو وانامی
خانه / میگو وانامی / بازار آنلاین میگو / بازار انواع میگو تازه

بازار انواع میگو تازه

در مطالب زیر سعی می کنیم مروری داشته باشیم بر خصوصیات میگو تازه و آشنایی با آن.

میگو پرورشی

یکی از انواع میگو ها، میگوی پرورشی می باشد که طی سالیان اخیر در سواحل جنوبی کشور و حتی در سواحل استان گلستان منطقه گمیشان، با استفاده از آب دریا که توسط کانال به سمت مزارع هدایت شده در محیط استخرهای خاکی پرورش داده می شود. که در واقع همان میگوهای بومی دریایی آن منطقه می باشد که در استخرها بصورت مصنوعی پرورش داده میشود. این گونه های پرورش یافته در مزارع پرورش میگو نه تنها از لحاظ گوشتی هیچ گونه تفاوتی با میگو هایی که به صورت طبیعی در دریاها زندگی می کنند ندارند بلکه از نظر کیفیت و بهداشتی از آ نها برتر هم محسوب می شوند زیرا میگو های پرورشی در محیطی زندگی می کنند که تحت مراقبت و نظارت و کنترل شده می باشد.

بازار انواع میگو تازه

چگونگی تشخیص میگوی سالم از غیرسالم:

میگوها چون دارای اسیدهای چرب غیراشباع هستند پس بنابراین عمل فاسد شدنشان سریع اتفاق می افتد و چون همه ی اندام های گوارشی میگو در سر این جاندار قرار دارد،فاسد شدن آن نیز از ناحیه اتصال سر با قسمت بدن آغاز می شود،پس حتما باید دقت شود که اگر میگو تازه خریداری شود باید فورا سر میگو را جدا کرد و میگو بدون سر را در فریزرنگهداری کرد و یا حتی می توان پوست میگو را جدا کنید و فقط عضله آن را نگهداری کنید . در واحدهای صنعتی و فرآوری بر اساس خواست بازار مصرف و سلیقه مشتریان ، میگو را سر می کنند و یا پوست آن را کنده و به فروش می رسانند. پس دقت شود  میگو تازه دارای سر می باشد و سر آن سفت و محکم به بدن چسبیده است.

رنگ میگو بستگی دارد به نوع گونه، نژاد و محیط زندگی میگو ولی اکثر میگوها بعد از پخته شدن  به رنگ صورتی مایل به قرمز درمی آیند که شدت این رنگ نشان دهنده میزان سلامتی میگو می باشد. یعنی هر قدر میگو پس از پخته شدن کمتر صورتی شود، کیفیت پایین تری را دارا می باشد و هرچه قدر بیشتر صورتی شود کیفیت بالاتری را دارد، رنگ میگو باید یکنواخت باشد و فاقد لکه های سیاه بزرگ به شکل خال های درشت باشد ولی دقت شود که وجود خال های ریز پراکنده در سطح بدن میگو امری طبیعی است و لازم نیست در مورد آن نگران شویممیگوی تازه فاقد بوی بد می باشد و فقط بوی طبیعی میگو را دارد. ولی اگر خراب شود، بوی شدید و تند آمونیاک از آن حس می شود. از این نظر نوع پرورشی و دریایی آن هیچ فرقی ندارند، یعنی میگوی دریایی که از لب ساحل بلافاصله بعد از صید به فروش می رسد بدون بو است

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
عبدالناصر کجمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129356056
آدرس کانال: bazargani_aryansafa@
پست الکترونیکی: bazargani.aryansafa@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه آنلاین میگوی شمال

فروشگاه آنلاین میگوی شمال

اگر به دنبال میگوی شمال تازه و با کیفیت و درجه یک هستید و اگر …

بازرگانی آریان صفا