فروش میگو وانامی
خانه / میگو وانامی / بازار آنلاین میگو / فروشگاه مستقیم میگو با کیفیت

فروشگاه مستقیم میگو با کیفیت

اگر خواهان میگو با کیفیت می باشید ما را دنبال نمایید.

روش پاک کردن میگو

در این مطلب میخواهیم نحوه صحیح پاک کردن میگو را آموزش دهیم.

در ابتدا بهتر است با مشخصات میگو تازه  آشنا باشیم و بدانیم میگو با کیفیت چه خصوصیاتی را دارد.

 

در ابتدا باید بدانیم که میگو به هر شکل که باشد،منجمد شده ،پخته شده یا به صورت خام، باید قبل از اقدام به تمیز کردن آن در یخچال قرار داده بشوند.علاوه بر این می توانید هر تعداد میگویی را که می خواهید مصرف کنید درون کاسه ی آب سردی قرار دهید تا یخ آن باز شود که این آب شدن یخ چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید.

میگو را چگونه پاک کنیم؟

حال می رسیم به این که میگو ها را چگونه پاک کنیم؟در زیر مراحل پاک کردن میگو را به ترتیب شرح می دهیم :

  • شست و شوی میگو:

ابتدا میگوها را درون یک آبکش قرار دهید و آن ها را کاملا با آب سرد بشویید. همانطور که در حال تمیز کردن میگو ها هستید به طور همزمان سلامت میگو ها را بررسی کنید،تا از نظر رنگ ، بو و ظاهر و … سالم باشند .دقت داشته باشید کهمیگو ها رافقط و فقط با آب سرد شست و شو دهید تا حالت یخ زدگی آن ها را ازبین ببرید. میگو ها خیلی زود می پزند پس نباید آن ها را در آب داغ گذاشت، میگو ها دارای حالت چسبنده و لاستیکی می باشند.

 

  • جدا کردن سر میگو:

در این مرحله سر میگو را بین انگشت سبابه و انگشت شست خود بگذارید، به طوریکه تن میگو را بتوانید ببیند، تن آن را محکم با دست دیگرتان نگه دارید.سپس آن را خم کرده و سرش را بچرخانید تا از تنش جدا شود.البته برخی از افراد تمایل دارند تا در حین پخت غذا سر میگو را نیز بخورند چون مزه بیسار خوبی دارد ،پس کندن یا نکندن سر میگو امری دلخواه می باشد. سر و آشغال های میگو را در پلاستیکی جداگانه بریزید و سریعا بیرون ببرید زیرا در صورت ماندن بو می گیرد.

 

 

  • جدا کردن پاهای میگو:

پس از جدا کردن سر میگو، شکم آن را بالا برده و در مقابل خود قرار دهید. پاهایش را محکم با نوک انگشتان گرفته و به طرف دم بکشید و آن ها را جدا کنید. این کار راحت است، اما ممکن است نتوانید همه آن ها را سریعا بکنید.پس برگردید و هر کدام از پاها را به صورت جداگانه بکشید.

  • نحوه کندن پوست میگو:

در این مرحله، چندین روش جهت ادامه کار وجود دارد بستگی به این دارد که میگو را خام یا پخته شده ترجیح می دهید. رایج ترین روش کندن پوست از جایی آغاز می شود که پاهای میگو از آن جا کنده می شوند .برای شروع از یک چاقوی کوچک استفاده کنید تا پوست آن را بکنید و میگو را در بخش های مختلف آن خرد کنید. اگر مایل باشید، می توانید از جایی شروع کنید که سر کنده شده باشد، و پوسته را از لبه میگو بکنید.به طور تناوبی، می توانید از چاقو استفاده کنید تا در امتداد لبه قوس دار میگو، جایی که سیاه رگ از طریق پوسته جدا می شود و آن را از هر طرف جدا کند، ببرید. از آنجا که نیاز به از بین بردن رگ میگو خام دارید، استفاده از این روش برای میگو خام رایج است.

 

جهت خرید میگو با کیفیت با ما در ارتباط باشید.عرضه میگو با کیفیت تخصص ماست.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
عبدالناصر کجمی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129356056
آدرس کانال: bazargani_aryansafa@
پست الکترونیکی: bazargani.aryansafa@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فروشگاه آنلاین میگوی شمال

فروشگاه آنلاین میگوی شمال

اگر به دنبال میگوی شمال تازه و با کیفیت و درجه یک هستید و اگر …

بازرگانی آریان صفا